Supremin Max

produkt dostępny bez recepty, syrop,

Butamirat (butamirate)

, Teva

Dawka:

1,5 mg/ml

Opakowanie:

150 mililitrów
dostępny, cena 38,95 zł
38,95 zł

(0,26 zł / ml)

Opis Supremin Max

Supremin Max to lek dostępny bez recepty w postaci syropu o działaniu przeciwkaszlowym. Zawiera butamirat, który hamuje odruch kaszlowy, przez co wskazany jest do leczenia ostrego, suchego kaszlu, przebiegającego bez odkrztuszania wydzieliny. Lek przeznaczony jest dla dzieci powyżej 3. roku życia i osób dorosłych.

Kategorie Supremin Max

Podmiot odpowiedzialny Supremin Max

TEVA PHARMACEUTICALS POLSKA sp. z o.o.
ul. Emilii Plater
00-113 Warszawa
Polska

Składniki Supremin Max

  • Substancja czynna: butamiratu cytrynian (1,5 mg/ml),
  • substancje pomocnicze: sodu benzoesan (E 211), niekrystalizujący sorbitol ciekły (E 420), glicerol, sacharyna sodowa (E 954), aromat pomarańczowy płynny (zawiera etanol), kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, woda oczyszczona.

Jak stosować Supremin Max

Zalecane dawkowanie (chyba że lekarz zaleci inaczej):

  • u dzieci w wieku od 3 do 6 lat - 5 ml syropu 3 razy na dobę,
  • u dzieci w wieku od 6 do 12 lat - 10 ml syropu 3 razy na dobę,
  • u młodzieży w wieku powyżej 12 lat - 15 ml syropu 3 razy na dobę,
  • u dorosłych - 15 ml syropu 4 razy na dobę.

Miarka dołączona jest do opakowania leku i należy ją stosować do odmierzania dawki syropu.

Jak przechowywać Supremin Max

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C. Nie należy przechowywać go w lodówce ani zamrażać. Okres ważności po pierwszym otwarciu wynosi 2 lata, ale nie dłużej niż termin ważności zamieszczony na opakowaniu.

Ulotka produktu Supremin Max

Przeczytaj dane na temat składników, podmiotu odpowiedzialnego i ewentualnych ostrzeżeń.

Thiocodin

tabletki, 16 tabletek

Thiocodin

syrop, 100 mililitrów

Tussidex

kapsułki, 10 kapsułek

Ectodose

płyn, 20 ampułek

56,95 zł

Levopront

syrop, 120 mililitrów

33,00 zł

Neoazarina

tabletki powlekane, 10 tabletek

Erdomed Muko

proszek (do wytworzenia zawiesiny), 20 saszetek

41,95 zł

Aboca Grintuss Adult

syrop, 128 gramów

41,95 zł

Sinecod

krople, 20 mililitrów

34,95 zł

ACC Optima

tabletki musujące, 10 tabletek

22,00 zł