tech. farm. Jolanta Głowacka

Poduszki ortopedyczne QMED

udostępnij:

Jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa zdrowy sen nie trzeba nikogo pytać, każdy doskonale o tym wie. Sen to fizjologiczna konieczność dla wszystkich organizmów żywych. Jest niezbędny aby nasz organizm mógł odpocząć i zregenerować się do dalszego działania. Jego niedobór może niekorzystnie wpływać na nasze zachowanie(drażliwość) oraz na zdolność uczenia się i zapamiętywania. Na pewno nie jeden raz każdy z nas narzekał na nie przespaną noc. Nieraz powodem były stresy i inne zdarzenia losowe ,które mogły wywołać bezsenną noc. Jednak bardzo często po przespanej nocy narzekamy na bóle szyjne, a niekiedy nawet na bóle kręgosłupa. Czym mogą być one wywołane?

Bardzo duże znaczenie dla naszego samopoczucia ma nie tylko odpowiednie miejsce do odpoczynku, ale także dostosowanie odpowiedniego „podłoża” pod plecy oraz głowę. Bardzo często poprzez niewłaściwe ułożenie głowy skarżymy się na ból karku, głowy(także migrenowe) oraz bóle kręgosłupa. W takim przypadku trzeba pomyśleć o zapewnieniu prawidłowej pozycji, która wyeliminuje napięcia i uciski w wyniku czego spowoduje polepszenie samopoczucia oraz ustąpienie dolegliwości bólowych. Rozwiązaniem może być wymiana starej poduszki na poduszkę ortopedyczną.

Qmed Standard Pillow
poduszka rehabilitacyjna do snu wykonana z tzw pianki „leniwej” w rozmiarze uniwersalnym o wymiarach 52x32x11,5\9.5 i gęstości 55kg\m3 Jest to poduszka miękka profilowana mająca zapewnić komfort osobom które chcą zamienić swoją „zwykłą” poduszkę na poduszkę ortopedyczną. Zapewnia ona prawidłowe ułożenie głowy i odciążenie dla szyjnego odcinka kręgosłupa .

Qmed Stabdard PLUS Pillow poduszka rehabilitacyjna do snu wykonana z tzw pianki „leniwej” w rozmiarze uniwersalnym o wymiarach 54x33x12\6 i gęstości 55kg\m3. Jest to poduszka miękka profilowana z wcięciem na szyję.

Qmed Memory Air Pillow poduszka rehabilitacyjna z komorą powietrzną wykonana z pianki „z pamięcią” w rozmiarze uniwersalnym 60x32x10 gęstość 41kg\m3.Poduszka wyposażona jest w unikalny zawór samo pompujący, który dostosowuje wysokość oraz twardość poduszki do uzyskania anatomicznego położenia kręgosłupa ,głowy i szyi.

Qmed Contour Pillow poduszka rehabilitacyjna do snu wykonana z tzw pianki „leniwej” w rozmiarze S-57X33X9\5, M-57X33X12\7, L-57X33X15\10 i gęstości 80kg\m3.

Qmed Bamboo Pillow poduszka rehabilitacyjna ze sproszkowanym węglem bambusowym w rozmiarze 52x32x11.5/ 9.5 cm i gęstość 55kg/m3. Zastosowany w poduszce bambus korzystnie wpływa na rozproszenie fal elektromagnetycznych, które negatywnie wpływają na organizm, łagodzi stres i zmęczenie oraz reguluje wilgotność powietrza.

Qmed Lumbar Support poduszka lędzwiowa to poduszka ,którą możemy z powodzeniem stosować w domu jak i poza nim. Doskonale sprawdza się w pracy jak i w samochodzie gdzie zapewnia podparcie ortopedyczne dla części lędźwiowej kręgosłupa.

Qmed Traveling Pillow odpowiednio wyprofilowana poduszka podróżna doskonale sprawdza się podczas podróży stabilizując odcinek szyjny kręgosłupa.

Qmed Balance Disc to poduszka sensoryczna ,która przeznaczona jest do ćwiczeń koordynacyjnych.
Może być z powodzeniem stosowana do siedzenia jak i do masażu zarówno pleców jak i stóp.

Qmed Slim Pillow to poduszka o bardzo charakterystycznym kształcie, która idealnie sprawdza się we wszelkiego rodzaju dolegliwościach bólowych(ramion ,szyi, mięśni). Kształt poduszki pozwala na przybranie wygodnej pozycji dla najbardziej wymagającego jej użytkownika. Idealnie sprawdza się dla osób, które lubią spać na brzuchu. Rozmiar uniwersalny. Wymiar 58x48x10 cm.